День вшанування учасників бойових дій на території інших держав на Україну

Відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2004 року, 15 лютого на Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Афганська війна тривала з 1979 до 1989 рік і стала для СРСР найжорстокішим і кровопролитним полем бою, розгорнутим після Великої Вітчизняної війни. Більше 2500 українців не повернулися з Афганістану, 72 людини вважаються зниклими без вести або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

Вшановують на Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах – військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок в Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках» світу.

За традицією в цей день проводиться ряд пам’ятних заходів і урочистих церемоній – покладання квітів до пам’ятних знаків, проведення мітингів, зустрічі з учасниками бойових дій, в храмах і монастирях служаться панахиди за загиблими та померлим учасникам бойових дій на території інших держав.

Ми бажаємо всім учасникам бойових дій міцного здоров’я, незломленої духу, родинного благополуччя, довгих, щасливих років життя!

Джерело: інтернет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *