«Муніципальна няня»

12 лютого 2019 року вступив у дію Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затверджений Постановою Кабміну від 30 січня 2019 року №68.

Батьки відтепер матимуть змогу щомісяця отримувати компенсацію витрат на догляд за дитиною віком до 3-х років у розмірі прожиткового мінімуму, передбаченому на дітей віком до 6 років, встановленого на 1 січня цього року (зараз – це 1626 грн.).

Хто може бути муніципальною нянею?

– будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91);

– юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних дитсадків.

У договорі з особою, яка надає послугу муніципальної няні, визначається, зокрема, назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та термін її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Компенсація не призначається батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення з державного бюджету.

Що необхідно для отримання компенсації?

Для отримання компенсації батьки протягом місяця після укладення договору повинні подати в Управління соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів за місцем свого проживання в паперовій або електронній формі:

– заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

– заяву про перерахування коштів на банківський рахунок;

– копію договору з нянею;

– документи, що підтверджують витрати на оплату послуг (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку) – у подальшому подаються щомісяця до 5 числа.

До заяви додаються копії (при собі мати оригінали для звірки):

– свідоцтво про народження дитини;

– паспорт одержувача компенсації з даними про ПІБ, дату видачі та місце реєстрації;

– документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку;

– документ, що підтверджує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства).

Відомості про реєстрацію муніципальної няні і наявності відповідних видів економічної діяльності перевіряються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Нагадуємо, оформлення такої компенсації не позбавляє виплати при народженні дитини, її мати чи батько продовжують отримувати згідно з чинним законодавством.

Джерело: інтернет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *